Nowy numer 33/2018 Archiwum

Krzyż wyznacza kierunek

W Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie 12 października spotkały się Grupy Apostolskie z całej archidiecezji.

Do niego i do jego domu, jak określił świątynię ks. prałat Jan Kabziński, znów przyjechała młodzież. Przyjechała w wyjątkowym dniu - w 40. rocznicę rekolekcji formacji apostolskiej. To one zapoczątkowały Ruch Apostolstwa Młodzieży.

Za ten jubileusz dziękował Bogu ks. infułat Jerzy Bryła. Wspomniał przy tym obecnego na Eucharystii ks. prałata Antoniego Sołtysika, który przez wiele lat kierował rekolekcjami Grup Apostolskich. Jak podkreślił, przez te lata przeszło przez nie sto tysięcy młodych osób.

Uczestnicy spotkania w Łagiewnikach usłyszeli Ewangelię z Chrystusowym pytaniem „Czy miłujesz Mnie?” skierowanym do św. Piotra. - Jezus zadaje to pytanie zwłaszcza wam, kandydaci na animatorów - mówił ks. Bryła w kazaniu. - Za chwilę otrzymacie błogosławieństwo i krzyżyki, które wskazują kierunek duchowy - przypomniał. Nawiązując do słów bł. Jana Pawła II wezwał kandydatów, aby na swojej drodze nie ulegali wyśmiewaniu, szatanowi i tym, którzy będą ich zniechęcać.

- Bądźcie pokorni i bądźcie odważni. Bo owoce apostolstwa nie są z nas, ale z Boga! - mówił ks. infułat. - Przyjmijcie umocnienie i zadanie, aby być świadkiem Chrystusa - powiedział.

Msza św. z błogosławieństwem animatorów była zakończeniem 43. Pielgrzymki Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. W piątek wieczorem uczestnicy Ruchu Apostolstwa Młodzieży modlili się w dolnym kościele w czasie czuwania z Janem Pawłem II pod hasłem „Musicie być mocni”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • animatorRAM
    13.10.2013 21:52
    Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił ks.bp Jan Szkodoń, a nie ks. infułat Bryła :)
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma