Nowy numer 38/2021 Archiwum

Domus Mater zaprasza przejdź do galerii

W Krakowie przy ul. Saskiej powstał ośrodek konferencyjno-duszpasterski na miarę XXI wieku. To dzieło Zgromadzenia Księży Sercanów.

Dom Pielgrzyma "Domus Mater" działa od marca, ale dopiero teraz został poświęcony i uroczyście otwarty. – W ciągu tych ośmiu miesięcy gościliśmy grupy nie tylko z Polski, ale także z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Austrii, Francji, Stanów Zjednoczonych. Odwiedzają nas zarówno pielgrzymi, jak i turyści oraz grupy uczestniczące w prowadzonych tu tematycznych rekolekcjach (np. kapłańskich, żywieniowych według św. Hildegardy), dniach skupienia (np. Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" czy dla Fundacji "Transplantacja – O.K.!"), szkoleniach i warsztatach (katechezy przedmałżeńskie – weekend zakochanych, warsztaty "Jak żyć z nowotworem" czy kursy komunikacji małżeńskiej) – opowiada ks. Włodzimierz Płatek SCJ, dyrektor "Domus Mater".

W domu organizowane są także różne uroczystości – wesela, chrzciny, jubileusze, przyjęcia pierwszokomunijne. Do dyspozycji gości są 33 dwuosobowe i bardzo przytulne, gustownie urządzone pokoje (typu "twin" – z oddzielnymi łóżkami). W każdym jest bardzo nowoczesna łazienka, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są także dwie klimatyzowane sale konferencyjne (jedna dla ok. 30 osób, druga dla nawet 140 osób), wyposażone w rzutniki multimedialne, sprzęt umożliwiający prowadzenie internetowych konferencji oraz nagrywanie warsztatów, mikrofony. – Od wiosny do jesieni można też korzystać z ogrodu, grilla i tarasu. Dbamy także o podniebienia naszych gości – zapewniamy pyszną, domową kuchnię, własne wędliny, chleb, ciasta – zachwala ks. Płatek.

Ważną częścią "Domus Mater" jest Centrum Zdrowia Rodziny. Prowadzone są w nim kursy z zakresu naprotechnologii (model Creightona i metoda prof. J. Roetzera), kursy pogłębiające więź małżeńską i przygotowujące do sakramentu małżeństwa, działają tu również poradnia laktacyjna i pogotowie laktacyjne. W przyszłości zostanie także otwarty gabinet ginekologiczny, w którym małżeństwo zmagające się z problemem niepłodności opieką otoczy lekarz ginekolog-naprotechnolog.

Więcej o "Domus Mater" napiszemy w numerze 44. "Gościa Krakowskiego" (z datą 3 listopada).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama