Nowy numer 4/2021 Archiwum

ŚDM muszą dokonać cudu

Odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli duszpasterstw w sprawie ŚDM 2016 w Krakowie.

W spotkaniu zorganizowanym 17 października przez sekretariat Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli duszpasterstw młodzieżowych i akademickich, wspólnot zakonnych, ruchów i stowarzyszeń.

Tematem były oczekiwania krakowskich duszpasterstw młodzieżowych w związku z przygotowaniami do ŚDM i próba określenia sposobu ich zaangażowania w to wydarzenie.

- Światowe Dni Młodzieży w Krakowie muszą dokonać cudu - mówił bp Damian Muskus, który kieruje pracami Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. - W naszych parafiach powinny powstać żywe wspólnoty, otwarte na młodych poszukujących swojej drogi - podkreślał. Jego zdaniem, ważnym owocem tego wydarzenia powinno być ożywienie duszpasterstw i środowisk młodzieżowych w poszczególnych parafiach Krakowa i archidiecezji, bowiem bez młodzieży zorganizowanie ŚDM będzie niemożliwe.

Stąd też zaproszenie skierowane do duszpasterzy młodych oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, wspólnot zakonnych i zachęta do mobilizacji i zaangażowania w przygotowania.

Swoje uwagi dotyczące organizacji Światowych Dniach Młodzieży przedstawili także ks. Paweł Kubani i Weronika Griszel - uczestnicy tegorocznych ŚDM w Rio de Janeiro. Ks. Mateusz Hosaja z sekretariatu ŚDM Kraków 2016 zapoznał zebranych z podstawowym schematem przebiegu Światowych Dni Młodzieży, a dyrektor wykonawczy ks. Robert Tyrała - ze strukturą Komitetu Organizacyjnego. Przedstawiono także dotychczasowe ustalenia i plany na najbliższą przyszłość określające działania komitetu.

W dyskusji, jaka wywiązała się między uczestnikami spotkania, duszpasterze zgłaszali swoje uwagi, pytania oraz konkretne pomysły związane z możliwościami zaangażowania młodych krakowian w organizację ŚDM.

Spotkania Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie z duszpasterzami młodzieży, wspólnotami zakonnymi, a także przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń będą się odbywały cyklicznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama