W Rzepiskach koło Bukowiny Tatrzańskiej już po raz 11. odbył się Dzień Papieski. Specjalnym gościem był ks. Piotr Fedorowicz, przyjaciel bp. Mieczysława Mokrzyckiego, osobistego sekretarza bł. Jana Pawła II.
W programie XI Dnia Papieskiego znalazła się uroczysta Msza św. z udziałem delegacji z pocztami sztandarowymi oraz kapeli „Mrowce” z Szaflar. Liturgii przewodniczył marianin ks. Piotr Fedorowicz. – To nie ekonomiści są ważni w świecie, nie oni wiodą prym, a mistycy. Pokazał nam to ojciec święty w czasie modlitwy brewiarzowej w katedrze wawelskiej. Dziennikarze przestali komentować, byli zakłopotani. Do takiej rozmowy w zupełnej ciszy wzywa nas ciągle z nieba bł. Jan Paweł II – zauważył kapłan. Wiele mówił też o swojej przyjaźni z księdzem, a dziś biskupem Mieczysławem Mokrzyckim, drugim osobistym sekretarzem bł. Jana Pawła II, a obecnie metropolitą lwowskim. – Miecio, bo tak go nazywaliśmy jeszcze w czasach seminaryjnych, zawsze starał się o spotkania z papieżem. Wiele ich było, niezwykle serdeczne, ale i pełne humoru – wspomniał kapłan.
W programie znalazły się również występy dzieci z miejscowej szkoły, zespołu „Mali Białcanie” i młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 z Poronina, a także wspólny obiad. Wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w organizacji XI Dnia Papieskiego dziękowała dyrektor szkoły Danuta Madeja. Występy odbywały się w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym księży marianów.
Dzień Papieski obchodzono również w Nowym Targu. Bł. Jan Paweł jest honorowym mieszkańcem miasta, który to tytuł przyjął osobiście w czasie pielgrzymki do Ludźmierza w 1997 r. Jedna z parafii ma za patrona papieża z Polski. Jego imię nosi także szkoła podstawowa. Przypomnijmy, że w miejskim ratuszu znajduje się stała ekspozycja poświęcona ojcu świętemu zawierająca m.in. relikwie błogosławionego. Z okazji Dnia Papieskiego można było zwiedzać ją za darmo.
Tego dnia burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz złożył kwiaty pod tablicą papieską wmurowaną w miejski ratusz. Było też tradycyjne nabożeństwo na nowotarskim lotnisku, gdzie w 1979 r. papież odwiedził górali po raz pierwszy.
Ważnym akcentem całotygodniowych obchodów Dnia Papieskiego był program artystyczny pt. „Wybrzeża Pełne Ciszy” – poezja Karola Wojtyły w wykonaniu Beaty Paluch, aktorki Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Oprawę muzyczną zapewnili artyści ze Studia Piosenki „Septyma”.