Nowy numer 38/2021 Archiwum

250 tys. zł na nowe dachy

Caritas Archidiecezji Krakowskiej wesprze naprawę zniszczonych sierpniowym gradobiciem dachów w Białce Tatrzańskiej.

Zbliża się zima, a w gminie Białka Tatrzańska wciąż dachy niektórych domów, zniszczone przez gradobicie w sierpniu, są zabezpieczone tylko folią i plandekami. Caritas Archidiecezji Krakowskiej włączyła się w pomoc najuboższym rodzinom, które nie mogą same wyremontować swoich domów. Na naprawę dachów w najbliższym czasie Caritas przeznaczy ok. 250 tys. zł.

Burza i gradobicie 9 sierpnia spowodowały ogromne zniszczenia w Bukowinie Tatrzańskiej, Brzegach, Czarnej Górze, Białce Tatrzańskiej i Jurgowie. Kule gradowe zniszczyły dachy budynków mieszkalnych i gospodarstwa, elewacje domów, samochody, drzewa owocowe i uprawy. Straty zgłoszone w gminie szacuje się na ponad 2 mln zł.

Najpilniejsze w obliczu zbliżającej się zimy jest naprawienie dachów budynków mieszkalnych. Parafia wraz z gminą wybrały 19 rodzin o trudnej sytuacji materialnej, które z powodów ekonomicznych nie ubezpieczyły swoich domów, a teraz nie mają możliwości naprawienia dachów i mieszkają w budynkach nakrytych plandekami i folią.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc sfinansować tę akcję, Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o wpłaty na konto: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 (Bank Spółdzielczy Rzemiosła Kraków) z dopiskiem: „Gradobicie Białka Tatrzańska”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama