Nowy numer 38/2021 Archiwum

Szukają ciekawej lektury

Goście Targów Książki mają sprecyzowane zainteresowania.

Wiele osób odwiedzających stoiska na 17. Targach Książki nie szuka interesujących ich publikacji na oślep. Mają zazwyczaj sprecyzowane zainteresowania i wyszukują stosowne książki.

- Jako miłośniczka Bieszczadów przyjeżdżam tutaj co roku, wiedząc, że zawsze znajdę coś ciekawego na temat moich ulubionych gór. Tym razem obłowiłam się na stoisku wydawnictwa BOSZ z bieszczadzkiej Olszanicy. Ciekawych publikacji nie brakowało także gdzie indziej, np. na stoisku krośnieńskiego wydawnictwa Ruthenus, które prezentowało album „Bieszczady z lotu ptaka” - opowiadała Agnieszka Śmieja z Katowic.

Nie brakowało także osób zainteresowanych książkami o tematyce historycznej. - Przed wyjściem z wnukami na obchody Święta Niepodległości chciałem im opowiedzieć ciekawe historie o ludziach, którzy budowali naszą niepodległość - powiedział Marek Kłos z Krakowa.

W trakcie ostatnich dwóch dni targów nie zabraknie ciekawych spotkań z autorami. 26 października czytelnicy mogą liczyć na spotkanie m.in. ze: Szczepanem Twardochem (godz. 11.00, stoisko Wydawnictwa Literackiego A 23), prof. Maciejem Urbanowskim (między 12.00 a 13.00 na stoisku Więzi, B 65,  a potem od 13.30 do 15.00 na stoisku Wydawnictwa LTW B 10), Andrzejem Półtawskim, Wandą Półtawską i Krzysztofem Ziemcem (16.00, stoisko Edycji Świętego Pawła B 58) i Tomaszem Ponikłą, autorem książki o ks. Tischnerze (16.00, na stoisku Wydawnictwa WAM A 12).

Atrakcyjna dla czytelników będzie również możliwość spotkania się w niedzielę 27 października o 11.00 na stoisku Wydawnictwa Agora P 5 ze znanym dyplomatą, byłym ambasadorem RP w Niemczech - Jerzym Bahrem, bohaterem książki Jerzego Sadeckiego „Ambasador”.

Bahr i Sadecki będą podpisywali egzemplarze książki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama