Nowy numer 38/2021 Archiwum

Bloger na targach

Po raz pierwszy na Targach Książki pojawili się blogerzy.

Swoje stoisko ma tu m. in. Gabriel Maciejewski, słynny bloger „Coryllus”. Ci, którzy znali go wcześniej z blogerskich wpisów na portalu www.salon24.pl, szli jak w dym do stoiska nr B 78, ci zaś, którzy się z nim nigdy wcześniej nie zetknęli, przystawali przy tym stoisku w swej targowej wędrówce, widząc, że co chwilę ktoś tutaj podchodzi.

„Coryllus” jest znany m. in.  ze swego bloga, gdzie komentuje ostro sprawy bieżące oraz z publikowanych kolejnych tomów swych błyskotliwych szkiców historycznych „Baśń jak niedźwiedź. Polskie historie”. Ukazały się już trzy tomy. Autor stawia w nich śmiałe tezy dotyczące rozmaitych postaci i wydarzeń z historii Polski.

„Coryllus” chwytając wydawniczego byka za rogi, nie chciał czekać na wydawcę swoich książek lecz sam nim został. Jego wydawnictwo „Klinika języka” wydaje również książki Krzysztofa Osiejuka, „Toyaha”, zaprzyjaźnionego blogera z Salonu 24. „Toyah” prezentował osobiście na targowym stoisku „Coryllusa” swoją najnowszą książkę „Rock and roll czyli podwójny nokaut”.

Młodzi goście targów interesowali się bardzo, sprzedawanym na stoisku „Coryllusa” komiksem historycznym „Romowe”, z rysunkami Huberta Czajkowskiego i tekstem Sławomira  Zajączkowskiego.

- To opowieść o średniowiecznej wyprawie rycerza i mnicha, wysłanych przez Kazimierza Odnowiciela do Prus, by odzyskać czaszkę św. Wojciecha. Kazimierz Odnowiciel potrzebował bowiem wyraźnego symbolu, także religijnego, który pomógłby mu w odnowieniu państwa polskiego - powiedział Gabriel Maciejewski „Coryllus”.

- Co ciekawe, ów komiks spotkał się z negatywną reakcją środowisk neopogańskich w Polsce. Hubert Czajkowski wspominał mi, że nie zgodzono się na jego sprzedaż w trakcie rekonstrukcyjnych imprez historycznych w Biskupinie i na Wolinie, bo rzekomo miał...w niekorzystnym świetle przedstawiać pogan - powiedział „Coryllus”.

Maciejewski zapowiada wydanie kolejnego komiksu historycznego „Święte Królestwo 1526”, opowiadającego o bitwie pod Mohaczem, w której wojska króla Węgier Ludwika Jagiellończyka, zostały pobite przez Turków. - Autorem rysunków będzie krakowianin Tomasz Bereźnicki - poinformował Gabriel Maciejewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama