Nowy numer 38/2021 Archiwum

Bal z przesłaniem

Niepodległość świętować tańcem, a przy okazji wesprzeć Fundację im. Brata Alberta będzie można 9 listopada w Krakowie.

Dobroczynny Bal Niepodległości odbędzie się w pięknych wnętrzach XVI-wiecznej kamienicy Czeczotki przy Rynku Głównym w Krakowie w sobotę 9 listopada. Jego pomysłodawcami są krakowscy radni Adam Kalita i Marcin Szymański.

„To drugi organizowany przez nas bal w tym roku. Poprzedni, polecany przez zacne grono znanych postaci życia publicznego, zgromadził 220 Gości z jedenastu województw z całej Polski, w tym znanych dziennikarzy z mediów ogólnopolskich, naukowców, artystów i polityków. Podobnie jak ten najbliższy, również i poprzedni bal miał charakter dobroczynny. Dzięki obecności Gości i sponsorów zebraliśmy kwotę blisko 10.000,- na renowację instrumentów w Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie. Tym razem przyświeca nam cel nie mniej szlachetny. Mamy oto nadzieję wspomóc możliwie najwyższą kwotą niepełnosprawnych intelektualnie Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w podkrakowskich Radwanowicach” – piszą organizatorzy w zaproszeniu na bal.

Bal Niepodległości wspiera i poleca wiele znakomitych postaci świata kultury, sportu i mediów, m.in.: Anna Dymna, Ewa Dałkowska, Ewa Błaszczyk, Rafał Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein, Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska i – oczywiście – ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Są jeszcze wolne miejsca! Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych  do rejestracji (która potrwa do 31 października albo do wyczerpania miejsc) lub też do zapoznania się z większą ilością informacji na stronę: www.bal-krakow.pl/przewodnik-po-balu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama