Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pamiętamy o nich. Znani płońszczanie

Odeszli od nas m.in. znanych i cenionych wychowawców oraz wójta gminy Joniec.

Andrzej Bujakowski   Andrzej Bujakowski
Dominik Nowakowski

 

Andrzej Bujakowski – wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku, trener młodzieży w klubie Tęcza, twórca szkółki piłkarskiej UKS Sparta. Działał w parafialnym klubie sportowym Maksymilian. Zginął tragicznie 7 lipca na drodze w Szerominie, nieopodal Baboszewa. W jego rower uderzył samochód. Andrzej Bujakowski miał 37 lat.

 

 

 

 

Bogdan Maranowski   Bogdan Maranowski
Dominik Nowakowski

 

Bogdan Maranowski – wójt najmniejszej gminy na Mazowszu, gminy Joniec w powiecie płońskim. Zarządzał nią ponad 20 lat, od pierwszych demokratycznych wyborów. Zmarł 15 września przegrywając walkę z białaczką. Miał 55 lat.

 

 

 

 

 

Józef Barański   Józef Barański
Dominik Nowakowski

 

Józef Barański - wychowawca wielu pokoleń płońszczan, przez lata związany z Zespołem Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie historii. Współpracował z Wyższą Szkołą Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (obecnie Akademia Humanistyczna), gdzie na Wydziale Pedagogicznym prowadził seminaria licencjackie oraz wykłady i ćwiczenia z historii wychowania. W ostatnim czasie pracował nad  dużą monografią o parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Zmarł 3 października w wieku 72 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama