Nowy numer 38/2021 Archiwum

Co z tym państwem?

Radio na żywo plus kurs ekonomii równa się Akademii Radia WNET. Już we wtorek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Jak wygląda obecnie polska gospodarka? Co osiągnęliśmy po 24 latach wolnej Polski oraz kto jest odpowiedzialny za stan naszego państwa? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą Maciej Witucki, były prezes Telekomunikacji Polskiej, oraz Dominik Kolorz, przewodniczący  śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Spotkanie będzie miało charakter audycji radiowej na żywo z udziałem publiczności. Konferencję poprowadzi Krzysztof Skowroński, szef Radia WNET i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Podczas konferencji w stolicy Małopolski zaprezentowany zostanie także niepublikowany dotąd wywiad z prof. Witoldem Kieżunem, wybitnym ekonomistą, powstańcem warszawskim, który krytycznym okiem patrzy na działania władz III RP w sferze ekonomii i budowania systemu finansowego.

Kurs ekonomii w ramach Akademii Radia WNET odbył się do tej pory na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Podczas spotkania w stolicy mówiono o źródłach kryzysu, drukowaniu pieniędzy bez pokrycia oraz o tym, że przynależność do ZUS nie powinna być obowiązkowa. Prof. Andrzej Kaźmierczak z Rady Polityki Pieniężnej jednoznacznie stwierdził, że to w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się międzynarodowy kryzys, który miał wpływ na Polskę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama