Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świat ich dostrzeże

Wspólnota "U Bożego Serca" z pychowickiej parafii spotkała się na Dniu Skupienia w Łosiówce. To, jak mówi proboszcz, owoc peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego.

– Nie od razu będą pociągać i nawracać tłumy. Ale gdy świat dotknie dna, może otworzy oczy i ich dostrzeże – Tak o wspólnocie mówił podczas Mszy św. proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pychowicach, ks. Jacek Ryłko SDB. Nawiązał w kazaniu do słów Benedykta XVI: "Gdy Bóg zniknie z horyzontu, ludzie odczują pustkę".

Może się tak stać – jeśli pustoszeją kościoły, ludzie wybierają sobie z wiary to, co im pasuje, a chrześcijanie przypominają sobie, że nimi są, gdy ich dzieci mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Wtedy bycie chrześcijaninem opiera się, jak mówił ks. Ryłko, tylko na względach społeczno – politycznych.

Można jednak temu przeciwdziałać. Warunkiem jest – jak podkreślał – dojrzałość wiary. – Do misji trzeba mieć zapał, ale żeby go mieć, trzeba osiągnąć dojrzałość wiary i dzielić się nią. Często dla nowej ewangelizacji szukamy metod. Tymczasem jeśli w ewangelizowaniu nie będzie ducha, to pozostaną same techniki, a techniką nikt jeszcze nikogo nie przekonał – mówił ks. Ryłko.

"U Bożego Serca" to nie tylko nazwa wspólnoty, ale także tytuł gazetki parafialnej ukazującej się co miesiąc – to także owoc peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. W jednym z jej numerów zaproponowano m. in. "dziesięcinę ze swojego czasu" – każdy chętny mógł zostawić  swoje orientacyjne namiary oraz zaproponować ile czasu może poświęcić, by pomóc komuś innemu – zrobić zakupy czy zaopiekować się dzieckiem.

W ciągu roku zaplanowane są jeszcze inne inicjatywy związane z miłosierdziem Bożym i budowaniem wspólnoty parafialnej. Jedną z nich jest I Międzyparafialny Festiwal Piosenki Religijnej w dekanacie salwatorskim. Wydarzenie wpisze się w IX Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama