Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Życie u boku świętego

6 listopada ukaże się we Włoszech nowa książka kard. Stanisława Dziwisza „U boku Świętego. Rozmowa z Gian Franco Svidercoschim”.

6 listopada ukaże się we Włoszech nowa książka kard. Stanisława Dziwisza „Ho vissuto con un Santo. Conversazione con Gian Franco Svidercoschi”. Wersja polska książki pt. „U boku Świętego. Rozmowa z Gian Franco Svidercoschim” ukaże się niebawem w Wydawnictwie św. Stanisława BM w Krakowie.

Książka nawiązuje do „Świadectwa”, wydanego 7 lat temu przez tych samych autorów. - Można powiedzieć, że to kontynuacja „Świadectwa” po dziewięciu latach od śmierci papieża. To oznacza nowe pytania, nowe naświetlenie niektórych spraw - mówi kard. Stanisław Dziwisz.

W przedmowie do książki metropolita krakowski pisze: „Żyłem u boku Świętego. Inaczej mówiąc, niemal przez czterdzieści lat, codziennie, widziałem z bliska świętość, o której zawsze myślałem, że taka powinna być. Dostrzegałem ją w tym człowieku, w Karolu Wojtyle, w jego tak bardzo głębokim, tak pełnym tajemnicy kontakcie, jaki miał z Bogiem”.

„U boku Świętego” jest pogłębioną refleksją nad pontyfikatem błogosławionego papieża, dokonaną z perspektywy czasu, a w przededniu kanonizacji Jana Pawła II.

„Widziałem także jego świętość w tej niewiarygodnej rzeszy ludzi, którzy przyszli, aby go pożegnać po raz ostatni. Potem zaczęli nawiedzać jego grób. Powrócili znów do św. Piotra 1 maja 2011 roku, tym razem na beatyfikację. Żyłem u boku Świętego. I właśnie dlatego, ponieważ miałem to wielkie duchowe szczęście (…), chcę złożyć świadectwo o jego postaci, o dziedzictwie, jakie nam zostawił. Czynię to w wigilię oficjalnego uznania przez Kościół jego świętości” – pisze kard. Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma