Nowy numer 21/2018 Archiwum

ŚDM 2016 w ostatnim tygodniu lipca

Kard. Dziwisz potwierdził datę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Kard. Stanisław Dziwisz potwierdził informację podaną wcześniej na stronach internetowych The Catholic Pilgrim Office. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku odbędą się w ostatnim tygodniu lipca (25 lipca - 1 sierpnia 2016). - Tak ustaliliśmy z Radą ds. Świeckich i zostało to nieoficjalnie zaakceptowane przez organizatorów wizyt papieskich - powiedział metropolita krakowski.

Kard. Dziwisz wyjaśnił, że lipiec jest lepszym czasem na organizację ŚDM niż sierpień, ze względu na odbywające się w drugiej połowie wakacji pielgrzymki do Częstochowy.

Na razie nie wiadomo, jakie inne miasta miałby odwiedzić papież Franciszek podczas wizyty w Polsce. W Krakowie będzie on przebywał prawdopodobnie - zgodnie z programem Światowych Dni Młodzieży - od środy do niedzieli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma