Nowy numer 33/2018 Archiwum

Na Wawel marsz!

Przez cały miesiąc można zwiedzać wawelskie wystawy, okazując bezpłatny bilet.

Dwie wystawy główne – „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie” i „Skarbiec i Zbrojownia” – oraz  trzy dodatkowe: „Nabytki 2012”, „Dama z gronostajem” i „Wawel zaginiony” już po raz drugi zostaną udostępnione zwiedzającym bez konieczności płacenia za wejście. Ekspozycje zobaczymy, odbierając bezpłatny bilet w Centrum Promocji i Informacji. Jedna osoba może dostać maksymalnie cztery bilety. Wejścia na wystawy dla grup zorganizowanych trzeba wcześniej zarezerwować.

Bilety są wydawane na określone godziny, a ze względów konserwatorskich obowiązują stałe limity dzienne wejść. Kto nie zdąży w listopadzie, nie musi się martwić, bo niektóre wystawy będzie można zwiedzić za darmo także od grudnia do końca marca w niedziele oraz od kwietnia do października w poniedziałki.

Wystawy można zwiedzać w następujących godzinach: od wtorku do soboty od 9.30 do 16.00 (ostatnie wejście o 15.00), a w niedziele – od 10.00 do 16.00 (ostatnie wejście o 15.00; tego dnia zwiedzać mogą wyłącznie turyści indywidualni). W poniedziałki (w tym w Święto Niepodległości) wystawy będą nieczynne.

Darmowe zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienek Królewskich i pałacu w Wilanowie zainicjował rok temu Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma