Nowy numer 13/2024 Archiwum

Marzą, trenują, wygrywają!

Trwa 7. akcja krakowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej "Pomagamy talentom".

2. Helena, 10 lat

Interesuje się akrobatyką sportową od trzech lat, w tym roku zdobyła srebrny medal w zawodach akrobatyki sportowej na szczeblu ogólnopolskim. Trenuje w krakowskim TS "Sokół". Koszt zajęć to 1500 zł.

3. Anastazja, 6 lat

Od roku trenuje gimnastykę artystyczną. Niedawno zajęła II miejsce na zawodach na szczeblu międzyszkolnym, a IV miejsce na turnieju międzynarodowym. Pochodzi z wielodzietnej z rodziny, w której rodzice dbają o rozwój dzieci i ich zainteresowań, ale nie są w stanie pokryć kosztów związanych z udziałem dziewczynki w treningach w Towarzystwie Sportowym "Sokół". Ich koszt to 1000 zł.

4. Zofia, 6 lat

Marzeniem Zosi jest udział w zajęciach tanecznych. Dziewczynka przez rok tańczyła w Zespole "Pasja". Można pomóc Zosi rozwijać jej talent, pokrywając koszty zajęć – cena jednego semestru to 120 zł.

5. Kuba, 13 lat

W przyszłości chciałby zostać reprezentantem Polski w koszykówce. Trenuje od 4 lat, zdobywając nagrody w zawodach zarówno na etapach wojewódzkich, jak i krajowych. Został mistrzem Małopolski, jest finalistą Mistrzostw Polski 2013. Koszt jego treningów to aż 2 tys. zł.

6. Kacper, 10 lat

Pasją Kacpra jest taniec towarzyski, który trenuje od 5 lat. Posiada klasę "G" Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Chłopiec zdobył już 3 złote medale, w tym jeden na Małopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w 2012 r., 2 medale srebrne oraz 2 brązowe, był również nagradzany licznymi dyplomami. Roczny koszt zajęć w szkole tańca to 1200 zł, Kacper potrzebuje również stroju (ok. 500 zł).

7. Filip, uczeń II klasy gimnazjum

Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, jest uzdolniony językowo. Uczy się w klasie z j. niemieckim i poszerzonym j. angielskim. Zajął II miejsce w szkolnym konkursie wiedzy o Austrii oraz dyplom za udział w pierwszym niemieckim triathlonie językowym, organizowanym przez Szkołę Języków Obcych "Prolog". Jego wymarzony kurs języka angielskiego lub niemieckiego to koszt ok. 1400 zł.

8. Aleksander, uczeń III klasy gimnazjum

Interesuje się informatyką, a jego pasją jest język angielski, którego uczy się od 6 lat w Nowohuckim Centrum Kultury. Olek ukończył już naukę na poziomie B2/C1 i chciałby kontynuować poziom C1/C2. Ukończenie kursu gwarantowałoby mu otrzymanie certyfikatu tłumacza języka angielskiego. Chłopiec w NCK prowadził już próbne lekcje jako nauczyciel języka angielskiego dla dzieci i dorosłych. Koszt kursu dla Aleksandra to 1650 zł.

9. Maria, 12 lat

Jest wielokrotną medalistką turnieju tańca towarzyskiego jednej z krakowskich szkół tańca. W przyszłości Marysia chciałaby zostać aktorką, lubi też śpiewać i chciałaby grać na gitarze. Koszt warsztatów aktorskich to 460 zł, zajęć wokalnych – również 460 zł.