Nowy numer 2/2019 Archiwum

Kolejna śmierć na zakopiance

Na przejściu dla pieszych na zakopiance zginął 17-latek.

Mieszkańca Libertowa, ucznia drugiej klasy szkoły średniej w Krakowie, absolwenta Gimnazjum w Gaju, samochód potrącił 14 listopada ok. 6.30. Chłopiec zginął na miejscu. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Po południu do spowodowania wypadku przyznała się mieszkanka Krakowa. Policja zapowiedziała sprawdzenie pozostałych dowodów, kobieta nie jest bowiem właścicielką samochodu, który potrącił 17-latka.

Kamil przechodził przez przez przejście dla pieszych, idąc na przystanek autobusowy. – Tę trasę przemierzał prawie codziennie w drodze do szkoły – mówi Sylwester Szefer, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany. – Mieszkańcy muszą przechodzić czy przejeżdżać na drugą stronę, a brakuje przejść bezkolizyjnych, brakuje rozwiązań, które są normą w krajach Unii Europejskiej.

Niespełna dwa miesiące temu na przejściu – również w drodze na autobus – potrącona została uczennica III klasy krakowskiego liceum, mieszkająca w Gaju. – Młoda mieszkanka Gaja brała udział w manifestacjach na tym właśnie przejściu, solidaryzując się z osobami narażonymi na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a sama stała się ofiarą wypadku – mówi S. Szefer.

Mieszkańcy domagają się bezpiecznych, bezkolizyjnych przejść przez zakopiankę. Mimo kolejnych tragicznych wypadków, ciągle nie ma jednak pieniędzy na kładki dla pieszych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy