Nowy numer 39/2020 Archiwum

Widać miłość

Pierwszego dnia trwającego w Krakowie Forum "Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu" jego goście spotkali się z dziennikarzami, by podzielić się pierwszymi wrażeniami.

– Dzisiaj kilkakrotnie i z ust różnych osób padło stwierdzenie, że ewangelizacja i ekumenizm są nierozerwalne – mówił bp Grzegorz Ryś, podkreślając, jak ważne w całym wydarzeniu jest doświadczenie jedności.

Jeden z dzisiejszych mówców ks. dr Peter Hocken zauważył, że Forum CCC odbywa się we właściwym czasie. Jego zdaniem, powołanie Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, zwołanie synodu biskupów poświęconego temu tematowi, a także ogłoszenie przez Benedykta XVI Roku Wiary sprawiło, że „projekt nowej ewangelizacji” przybrał na sile. – Z papieżem Franciszkiem mamy nowy nacisk na praktyczne podążanie za Jezusem, na życie Jego życiem – podkreślał ks. P. Hocken.

Pastor Ulf Ekman z kolei podkreślał, że w centrum Forum CCC jest Jezus Chrystus, który łączy przedstawicieli różnych Kościołów. – Widać też miłość między obecnymi – mówił. – Czuję się tu jak w domu!

Dr Andrzej Sionek przypomniał, że podtytułem forum jest hasło: „Nie rób sam tego, co możemy zrobić razem”. – Moim marzeniem jest, że będziemy tęsknić za sobą, że nie będziemy mogli bez siebie żyć, że będziemy się szukać – mówił.

Ponadto U. Ekman przyznał też, że wizyta w Krakowie jest dla niego okazją do obserwowania, jak radzi sobie Kościół w Polsce. – Z tego, co do tej pory widziałem, jest bardzo dobrze – zapewnił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama