Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ewangelizacja w pięciu punktach

- Nie zostawiajcie ewangelizacji kapłanom - apelował na Forum CCC bp Sandy Millar.

Jako pierwszy w trzecim dniu Forum „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu”, poświęconym temu, komu i w jaki sposób głosić Ewangelię, słowo do uczestników wygłosił emerytowany biskup anglikański Sandy Millar.

Przypomniał on fragment biblijnej Księgi Ezechiela, w którym Bóg każde prorokowi przemawiać do wyschniętych kości. Ta sytuacja, zdaniem bp Sandy’ego Millara, przypomina głoszenie Ewangelii w wielu miejscach współczesnego świata, a także Kościoła. Zwrócił uwagę, że Boże polecenie, które usłyszał Ezechiel, miało dwa etapy: najpierw miał mówić do kości, potem – zwrócić się do Ducha, modlić się. – Wszyscy jesteśmy powołani do modlitwy – mówił bp Millar.

W pięciu punktach ujął on to, czego chcący ewangelizować potrzebują, nim zaczną głosić „całemu światu”. Bp Millar mówił o rozeznaniu zagubienia współczesnego świata i człowieka, ufności w Ewangelię (– To naprawdę zmienia świat! – zapewniał), przekonaniu o wyjątkowości Jezusa (– Musimy być skromni w odniesieniu do siebie, ale dumni, jeśli chodzi o Jezusa – przekonywał), poczuciu pilności dzieła ewangelizacji oraz świeżym osobistym doświadczeniu Ducha Świętego.

– Mam nadzieję, że nie zostawicie ponownej ewangelizacji Polski wyłącznie kapłanom – zaapelował do uczestników spotkania w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama