Nowy numer 37/2021 Archiwum

Porywające "Requiem" i festiwal scholi

To niektóre z wydarzeń IX Dni Muzyki Kościelnej w archidiecezji krakowskiej, które potrwają do 24 listopada.

Święto liturgicznych dźwięków trwa od soboty 16 listopada. Odbyły się już warsztaty liturgiczno-muzyczne pod kierunkiem dr. Krzysztofa Michałka i dwa koncerty. Jednak większość atrakcji jeszcze przed nami.

Już 19 listopada w sali koncertowej Akademii Muzycznej odbędzie się sesja naukowa pod tytułem „Nobilis pulchritudo” – początek o godz. 10. Tego samego dnia zostaną także pobłogosławione nowe organy oraz sala im. bł. Jana Pawła II, które służyć będą Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej.

Na mającym 36 głosów instrumencie po raz pierwszy zagrają młodzi organiści, którzy zmierzą się ze sobą w VI Krakowskim Konkursie Młodych Organistów. Jego pierwszy etap rozpocznie się w piątek 22 listopada. Koncert laureatów w Akademii Muzycznej zaplanowano na sobotę (godz. 19).

Anna Ciuła-Pehlken (sopran), Alessandro Svab (baryton), Chór Kantorei Sankt Barbara, Chór Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej i Orkiestra L’Estate Armonico to artyści, którzy także 22 listopada wykonają wyjątkowy utwór. W kolegiacie św. Anny zabrzmi chwytające za serce „Requiem” Faurego (dyrygował będzie Wiesław Delimat), poświęcone pamięci ks. Kamila Kowalczyka, młodego księdza, który niedawno zginął w wypadku samochodowym.

Wyjątkowy będzie także weekend w parafii w Pychowicach. Odbędzie się tam pierwszy konkurs scholi parafialnych. Utworów w ich wykonaniu będzie można wysłuchać w sobotę od godz. 11 do 15, a w niedzielę o godz. 15.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń IX Dni Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej można znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama