Nowy numer 38/2021 Archiwum

Rozjaśnij dzieciom przyszłość

W niedzielę 1 grudnia rozpoczęła się 20. edycja akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Rozjaśnij dzieciom przyszłość   Tegorocznej akcji towarzyszy hasło: "Rozjaśnij dzieciom przyszłość" Materiały Caritas Tegorocznym hasłem Dzieła są słowa: „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”. Przypominają o celu akcji – zbiórce pieniędzy na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Co roku z ofiar za świece Caritas organizuje ferie i wakacje dla dzieci oraz dofinansowuje prowadzone placówki pomocowe: świetlice, rodzinne domy dziecka, domy matki i dziecka. Pozostała do dyspozycji parafii złotówka z ofiary za każdą świecę przeznaczana jest na pomoc najuboższym rodzinom, głównie na zakup opału, pomoc w płatnościach lub na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci. 10 groszy z ofiary za każdą świecę trafia na projekty pomocowe realizowane poza granicami Polski.

Każdego roku archidiecezja krakowska plasuje się w czołówce wszystkich diecezji w Polsce, jeśli chodzi o liczbę rozprowadzanych świec. W tym roku do sprzedaży w parafiach naszej diecezji jest około 175 tys. świec z logo Caritas.

– Dwudziestolecie akcji sprzyja podsumowaniom. Cieszymy się, że przez ten czas udało się zrealizować wiele projektów pomocy dzieciom, sfinansowanych dzięki ofiarom za wigilijne świece. Każda zapalona świeca zwiększa tę pomoc – mówi ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

„To dzięki tobie miałem książki do szkoły, śniadanie w plecaku i nie będę dziś głodny. Mój nieznajomy, jakie masz dobre serce. Chociaż cię nie znam, to dziękuję ci pięknie” – śpiewają dzieci z Arki Noego w nagranej specjalnie na tę okazję piosence.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama