Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie zapomnieć, po co żyjemy

Przedsiębiorcy i pracodawcy po raz 10. spotkali się w Łagiewnikach na pielgrzymce Duszpasterstwa "Talent".

Pielgrzymkę, która odbyła się 1 grudnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. Następnie przyszedł czas m.in. na wręczenie wyróżnień "Talent" i prezentację działalności duszpasterstwa w ubiegłym roku.

Wcześniej jednak jego koordynator ks. Grzegorz Piątek SCJ wspominał zmarłego niedawno kard. Stanisława Nagy'ego – "duchowego przewodnika, nauczyciela i przyjaciela" duszpasterstwa, który uczestniczył w prawie wszystki ch poprzednich spotkaniach. – Przywykliśmy do jego mądrych słów, do jego świadectwa wiary – mówił ks. Piątek. – Na pewno w wymiarze duchowym wciąż jesteśmy razem.

Refleksją na temat tego, czym jest dobro wspólne, podzielił się z uczestnikami pielgrzymki Roman Trzaskalik, prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Zaznaczył on, że o dobru wspólnym mówią różne ideologie. Dla chrześcijanina istotne jest jednak, by patrzeć na nie z perspektywy biblijnej. R. Trzaskalik przywołał fragment Ewangelii, w którym Jezus mówi do uczniów: "Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać”. – Możemy się więc troszczyć, ale to nie jest celem samym w sobie – tłumaczył prezes spółki. – Nie należy zapominać, po co pracujemy i po co żyjemy.

Spotkanie pod hasłem: "Razem w wierze – razem w biznesie" trwało dwa dni. Niedzielną wizytę w Łagiewnikach poprzedziło "Forum katolików w biznesie", które odbyło się 30 listopada w ośrodku księży sercanów "Domus Mater".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama