Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Matka i jej błogosławiony syn

Członkowie "Solidarności" z całego Podhala uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji śp. Marianny Popiełuszki. Modlono się również o rychłą kanonizację kapelana "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

– To dobrze, że pamięć o wielkich ludziach wiary jest budowana w naszych sercach. Bł. ks. Jerzy był pielgrzymem ludźmierskim, modlił się w tej bazylice – mówił ks. prał. Tadeusz Juchas, kustosz sanktuarium. Do Ludźmierza przyjechali członkowie „Solidarności” z całego Podhala i okolic. W czasie procesji z darami członkowie związku zawodowego przekazali do sanktuarium najnowszą publikację Mileny Kindziuk o zmarłej niedawno Mariannie Popiełuszce, mamie księdza Jerzego.

Spotkanie członków „Solidarności” w Ludźmierzu zbiegło się z rozpoczęciem celebracji pierwszych sobót miesiąca, które mają być przygotowaniem do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Słowo Boże podczas uroczystej Mszy św. wygłosił ks. Jarosław Łabęda, wikary z parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. – Bóg zawsze wychodzi do nas, wychodzi ze swojego domu. Trafiają do niego ludzie szukający miłości i nią żyjący, jak np. śp. Marianna Popiełuszko i jej syn, błogosławiony ks. Jerzy – zaznaczył.

Uroczystości zakończyły się wieczornym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem, które prowadzili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Targu, przedstawiciele koła Związku Podhalan w Pieniążkowicach, parafianie z Witowa i członkowie Róży św. Weroniki z Krauszowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma