Nowy numer 49/2020 Archiwum

150 tys. zł dla Filipin

Dzięki parafiom, które zorganizowały zbiórkę oraz wpłatom darczyńców, Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała 150 tys. zł na pomoc dla ofiar tajfunu.

To już kolejna wpłata po 50 tys. zł, przekazanych do Caritas Polska na ten cel w listopadzie. Zbiórka na pomoc dla poszkodowanych przez tajfun Haiyan mieszkańcom Filipin

odbyła się 17 lub 24 listopada w parafiach archidiecezji.

- Ludzie byli bardzo ofiarni podczas tej zbiórki - mówi p. Kazimierz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie. - Uzbieraliśmy pełne skarbony - podkreśla.

Wiele osób wysłało też charytatywnego SMS-a na pomoc dla Filipin. Caritas Polska zebrała w ten sposób w sumieponad milion złotych na pomoc poszkodowanym.

Po jednym z najsilniejszych w historii obserwacji tajfunie, który spustoszył Filipiny, Caritas pomaga poszkodowanym powrócić do normalnego życia. Miliony osób potrzebują pomocy, nie mając dostępu do żywności, wody pitnej i dachu nad głową.

"Doceniamy pomoc i oznaki solidarności, napływające z całego świata" - pisze na stronie internetowej Caritas Internationalis sekretarz wykonawczy Caritas Filipiny - NASSA br. Edwin A. Gariguez. "Dzięki wspólnej pracy i dobrej organizacji możemy przyczynić się do uratowania ludzi i odbudowy społeczeństwa" - zaznacza.

Caritas Filipiny za pośrednictwem parafii kontynuuje akcję pomocy rozpoczętą natychmiast po przejściu tajfunu. Pomoc napływa z całego świata. Najważniejsze cele to dostarczanie wody pitnej, żywności i innych niezbędnych rzeczy oraz zapewnienie warunków sanitarnych, dachu nad głową i przywrócenie możliwości zarabiania na życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama