Nowy Numer 29/2018 Archiwum

100 nowych miejsc dla aut

Dzięki inwestycji przeprowadzonej przez nowotarskie starostwo, przy kościele parafialnym w Miętustwie powstało 100 miejsc parkingowych.

Podczas uroczystego poświęcenia nowych miejsc parkingowych zadowolenia nie krył ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii. Obecny w Miętustwie starosta nowotarski Krzysztof Faber zaznaczył, że dzięki pozyskaniu środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i z budżetu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych udało się wykonać zarówno tę inwestycję, jak i położyć chodniki i nową nawierzchnię.

Z Miętustwa przedstawiciele władz samorządowych udali się do Ratułowa, gdzie ks. Janusz Rzepa poświęcił z kolei odremontowany most. Jak przypomina Krzysztof Szlaga, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, inwestycja zakończyła się zgodnie z planem i pochłonęła około 2,5 mln złotych. – 80 procent tej sumy pozyskaliśmy ze środków Unii Europejskiej, pozostałą część wyłożył powiat i gmina Czarny Dunajec – informuje wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.

W ramach pozyskania środków z Narodowego Funduszu Odbudowy Dróg Lokalnych udało się także odremontować most w Starem Bystrem, zabezpieczyć drogę z Miętustwa do Rogoźnika dodatkowymi barierkami. – Niewątpliwe dużym ułatwieniem są dla podróżujących zatoczki autobusowe. Powstały one przy szkole w Starem Bystrem i w Cichem na dole – wymienia K. Szlaga.

Podczas remontu mostu w Ratułowie mieszkańcy musieli korzystać z objazdów, wiodących przez Ząb i Czerwienne. Niektórzy kierowcy skracali sobie drogę jadąc przez rzekę, o czym pisaliśmy dwukrotnie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma