Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziewięciu młodych zdolnych

Dziewięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu otrzymało stypendia naukowe. Jednym z fundatorów jest parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Stypendia wręczane są od siedmiu lat. W tym roku otrzymali je: Antoni Bartoszko, Roksana Dydak, Angelika Gniadek, Joanna Grzybek, Karol Kusper, Oskar Maciaszek, Marta Misiur, Magdalena Więcek i Wiktoria Żurek. Aby zdobyć stypendium, uczniowie muszą wykazać się średnią ocen powyżej 5.0, wzorowym zachowaniem i zaangażowaniem w dodatkowe zajęcia pozaszkolne. – Nie uczymy się dla pieniędzy, uczymy się dla samych siebie. Ale zdobywając wiedzę, potrafimy ją wykorzystać w taki sposób, aby zarabiać na własne utrzymanie – mówi Robert Furca, dyrektor nowotarskiej „jedenastki”.

Wśród osób, które wręczały stypendia, oprócz dyrektora szkoły, byli także ks. Jan Karlak – proboszcz parafii bł. Jana Pawła II, Marek Fryźlewicz – burmistrz miasta i przewodniczącym rady rodziców Włodzimierz Mamak. To oni są też fundatorami stypendiów (w ich gronie jest jeszcze jedna osoba, ale od początku akcji pragnie pozostać anonimowa). Każde dziecko otrzymało po 500 zł.

– To już siódma edycja stypendium, więc powoli stają się one szkolną tradycją. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 11 wyznacza swoją drogę do motywowania uczniów, wyróżniania, ale również podziękowania dla rodziców, nauczycieli i wychowawców – powiedział burmistrz Marek Fryźlewicz gratulując wyróżnionym i składając im życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Z okazji skorzystał też dyrektor Robert Furca, który wręczył burmistrzowi odznakę honorowego ucznia wybitą z okazji 25-lecia szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama