Nowy numer 2/2021 Archiwum

"Turandot" w nowej hali!

Opera świętuje pięć lat w nowym gmachu i zapowiada superprodukcję na 2015 rok.

Piątą rocznicę otwarcia nowego gmachu Opera Krakowska uczciła w niedzielny wieczór efektowną galą. Zaprezentowano fragmenty najważniejszych premier, rozstrzygnięto wyniki plebiscytu na najlepszy spektakl i najlepszych artystów naszej sceny ostatniego pięciolecia. W tym czasie odbyło się tu 800 przedstawień w obecności pół miliona widzów.

Gospodarzem wieczoru był dyrektor Bogusław Nowak. Na scenie wystąpili soliści, balet , chór, chór dziecięcy i orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka, który też został wybrany przez miłośników opery najlepszym dyrygentem. Wśród solistek zwyciężyła Małgorzata Walewska, najlepszym solistą został Mariusz Kwiecień. Spektaklem, który zebrał najwięcej głosów okazał się „Trubadur”.

Podczas koncertu dyrektor Nowak mówił też o planach na 2014 i 2015 rok. Wielbiciele letnich koncertów na dziedzińcu wawelskim znów będą mogli podziwiać najpiękniejsze arie w mistrzowskich wykonaniach. Powtórzone zostanie także niewątpliwe wydarzenie roku czyli multimedialne wystawienie „Carmina Burana”.

Sensacyjnie zapowiada się zapowiedziana na 2015 premiera opery „Turandot” Pucciniego, która będzie wystawiona…w nowej hali widowiskowej. O ile uda się ją na czas oddać, będziemy mieć do czynienia z prawdziwą superprodukcją Goście mogli już poczuć przedsmak przyszłych emocji dzięki arii „Nessun dorma” w brawurowym wykonaniu Tomasza Kuka - na zakończenie jubileuszowej gali.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama