Nowy numer 48/2020 Archiwum

Po świętach na biegówki!

Na nowotarskim lotnisku rozpoczęła działalność wypożyczalnia nart biegowych. Przygotowywane są również trasy dla miłośników takiego spędzania wolnego czasu.

Co prawda, warunki śniegowe jeszcze nie pozwalają na użycie ratraku utrwalającego narciarskie trasy biegowe w okolicach lotniska, ale już teraz nietrudno tam dostrzec charakterystyczne sylwetki narciarzy biegowych.

Aby posmakować wrażeń, jakich doznaje na trasie Justyna Kowalczyk, nie trzeba nawet mieć własnych biegówek. Na nowotarskim lotnisku działa bowiem ich wypożyczalnia dla chętnych w każdym wieku, a na stawiających pierwsze kroki czeka nie tylko sprzęt, ale i profesjonalny instruktor narciarstwa – Katarzyna Maciążek.

Szczegółowy cennik jest wywieszony w wypożyczalni. Godzina wypożyczenia nart, butów i kijków kosztuje 15 zł, cała doba - 35 zł. Godzina pracy instruktora (nie uwzględnia ona wypożyczenia nart) to 60 zł. Sprzęt dostępny w wypożyczalni to narty światowych marek, rozmiary - od metrowych biegówek z butami nr 27 dla cztero-, pięciolatków, do rozmiarów dla dorosłych.

Przypomnijmy, że na nowotarskim lotnisku co roku rozgrywany jest Bieg Podhalański im. bł. Jana Pawła II, któremu od lat patronuje „Gość Niedzielny”. Szczegóły najbliższego biegu można znaleźć na: www.krakow.gosc.pl, w zakładce „pod patronatem”. Zapraszamy do udziału! Dodajmy, że w pierwszych edycjach biegu brała udział Justyna Kowalczyk, a na trasie bywają także duchowni, np. ks. prał. Tadeusz Juchas z Ludźmierza czy ks. prałat Mieczysław Łukaszczyk.

Po świętach na biegówki!   Narciarzom towarzyszą niezwykle piękne, majestatyczne tatrzańskie szczyty Jan Głąbiński /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama