Nowy numer 48/2020 Archiwum

1,5 tys. prezentów

Choinka przed Domem Arcybiskupów Krakowskich rozbłyśnie 21 grudnia.

Przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie, naprzeciwko okna papieskiego, już stoi – ufundowana w tym roku przez Lasy Państwowe – bożonarodzeniowa choinka. W sobotę 21 grudnia rozbłyśnie ona światłem lampek. Symbolicznego rozświetlenia drzewka dokona o godz. 16 kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Dzięki życzliwości harcerzy Chorągwi Krakowskiej choinka symbolicznie zostanie zaświecona przez kardynała od Betlejemskiego Światła Pokoju, które co roku przekazywane jest w czasie Bożego Narodzenia jako żywy symbol pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Jak co roku, najważniejszymi gośćmi uroczystości będą dzieci – w tym roku organizatorzy szczególnie zapraszają „podopiecznych Caritas Archidiecezji Krakowskiej, dzieci z domów dziecka oraz placówek szkolno-wychowawczych, ale również rodziny i wspólnoty z Krakowa, a także całej diecezji, które przy jedynej takiej choince będą mogły w radosny i niepowtarzalny sposób wejść w okres Bożego Narodzenia”.

Sobotnie spotkanie poprowadzi znany dzieciom z programu „Ziarno” Profesor Kręcony, czyli ks. Łukasz Piórkowski. Oczekiwanie na oficjalne rozpoczęcie uroczystości umilą piosenki w wykonaniu scholi dziecięcej „Sceny Papieskiej”, działającej przy Instytucie Dialogu Międzykulturowego w Krakowie, oraz Teatru im. kard. Karola Wojtyły z Domu Kultury w Myślenicach, pod kierunkiem Leszka Pniaczka.

Na rogach myśliwskich „fanfarę honorową”, która będzie sygnałem do zapalenia światełek na choince, zagra Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Nie zabraknie także kapeli góralskiej z Bukowiny i górali z Miętustwa.

Pod choinką na dzieci będą czekały także prezenty. „W ubiegłym roku św. Mikołaj obdarował upominkami ponad 1500 dzieci. Tym razem, dzięki życzliwości ofiarodawców i partnerów, również postaramy się, aby każde dziecko uczestniczące w tym spotkaniu otrzymało symboliczny upominek” – zapewniają organizatorzy spotkania. „Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pod najsłynniejsze w świecie okno, by wspólnie przeżyć radość zbliżających się świąt Bożego Narodzenia” – zachęcają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama