Nowy numer 3/2021 Archiwum

Warsztaty dla potrzebujących

Caritas Archidiecezji Krakowskiej ogłasza nabór uczestników zajęć do powstającego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Spytkowicach (powiat wadowicki).

Planowany termin uruchomienia warsztatu to czerwiec 2014 roku, lecz ze względów formalnych chętne osoby muszą zgłosić się wcześniej.

Uczestnikiem warsztatu może zostać każda dorosła osoba niepełnosprawna intelektualnie, zameldowana na terenie powiatu wadowickiego (szczególnie z gmin: Spytkowice, Brzeźnica, Tomice oraz Wadowice). Powinna ona posiadać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, w którym zaznaczone jest, że wymaga uczestnictwa w terapii zajęciowej. Dla uczestników planowany jest transport.

Podania o przyjęcie do warsztatu wraz z kserokopią orzeczenia o stopniu niepełnosprawności można składać do 10 stycznia 2014 roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach przy ulicy Mickiewicza 15. Tam też można uzyskać więcej informacji (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 oraz pod numerem telefonu 33 870 90 41).

Warsztat Terapii Zajęciowej jest ośrodkiem dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych. Realizuje on zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia – na miarę jej indywidualnych możliwości. Zajęcia w małych grupach terapeutycznych będą odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30. Ośrodek w Spytkowicach będzie zajmował część budynku stanowiącego Dom Dla Osób Niepełnosprawnych, który powstał w głównej części dzięki darowiźnie państwa Góreckich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama