GN 47/2020 Archiwum

Zaśpiewaj kolędę!

6 stycznia już po raz czwarty w łapanowskim kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę” połączony ze zbiórką pieniędzy na remont parafialnej świątyni.

Zabytkowy XVI-wieczny kościół św. Bartłomieja w Łapanowie dotkliwie ucierpiał podczas powodzi, która w 2010 r. nie oszczędziła także tej miejscowości. Zniszczona została wtedy drewniana posadzka i ławki, a naruszone zostały słupy, na których opiera się konstrukcja kościoła. Dzięki wysiłkom ks. Tadeusza Jarzębaka, proboszcza parafii, udało się już od podstaw wykonać kamienną posadzkę, zabezpieczyć konstrukcję świątyni oraz odrestaurować ołtarz główny. Wiele prac trzeba jednak dopiero wykonać, a to wiąże się z kolejnymi, niemałymi kosztami…

Z tego powodu stowarzyszenie „Pro-Aktywni”, pomysłodawca corocznych koncertów, postanowiło, że tym razem dochód z imprezy, która tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia w kościele pw. Redemptor Hominis, zostanie przeznaczony na dalszy remont parafii św. Bartłomieja.

Poprzednie edycje łapanowskiego koncertu charytatywnego służyły szczytnym celom (w 2012 r. towarzyszyło mu hasło „SOS dla Afryki”, a w 2013 „Serce dla Filipin”), więc i tym razem nie może być inaczej!

Zaśpiewaj kolędę!   Stowarzyszenie "Pro-Aktywni" Koncert „Zaśpiewajmy kolędę” rozpocznie się o godz. 16 występem Chóru Szkoły Muzycznej z Sobolowa. Następnie zaprezentują się: schola „Perełki Niepokalanej” z Łapanowa, schola parafialna z Tarnawy, Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy, niepubliczne przedszkole „Bajkowa Kraina”, Warsztat Terapii Zajęciowej z Łapanowa, Chór Seniora z Łapanowa, zespół „Gaudium” z Niegowici, kapela ludowa „Łapanowianie”, chór parafialny z Łapanowa, schola „Podaruj radość” z Pcimia oraz schola „Cud i Przyjaciele” z Kierlikówki. O godz. 19.45 swoim aksamitnym głosem zaczaruje wszystkich gwiazda wieczoru, czyli znany krakowski pieśniarz Paweł Orkisz z zespołem, który zaprezentuje swój świąteczno-zimowy repertuar.

Przez cały dzień, w ramach akcji „Nasz Skarb – Nasza Duma”, prowadzona też będzie kampania informacyjna na temat zabytkowej świątyni. W podziemiach wyświetlane będą slajdy ukazujące etapy remontu kościoła, będzie też można kupić pamiątki i materiały dotyczące tego miejsca – ofiary zostaną przeznaczone na odnowienie jednego z bocznych ołtarzy. Tego dnia dla zwiedzających zostanie również udostępniona krypta ze szczątkami dawnych łapanowskich włodarzy i ich rodzin. Została ona odkryta i zabezpieczona w 2009 r., podczas prac remontowych kościoła.

W podziemiach kościoła przygotowane zostaną także kawiarenka z pysznymi smakołykami, „Dziecięcy Zakątek” zorganizowany przez niepubliczne przedszkole „Bajkowa Kraina”, kiermasz książek religijnych i inne atrakcje dla dzieci i rodzin.

Współorganizatorami koncertu są Urząd Gminy oraz Centrum Kultury w Łapanowie, a patronat honorowy objął nad nim ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama