Od kwietnia wierna kopia figury świętego Michała Archanioła z Gargano we Włoszech nawiedza polskie parafie i domy zakonne. W grudniu dotarła do Nowej Huty.
Kult Wodza Wojska Niebieskiego sięga przełomu V i VI wieku. Święty Michał Archanioł w szczególny sposób czczony jest we Włoszech, a konkretnie na półwyspie Gargano, w Grocie Objawień na Monte Sant'Angelo. Znajdujące się tam sanktuarium ze słynącą łaskami figurą każdego roku odwiedzają miliony pielgrzymów.
W związku z trwającą już drugi rok Wielką Nowenną przed jubileuszem 100-lecia zatwierdzenia przez księcia abp. Adama Stefana Sapiehę zgromadzeń michalickich wykonana została wierna kopia figury św. Michała Archanioła, aby wizerunek patrona zakonu mógł odwiedzić placówki na całym świecie. 5 lipca poświęcił ją papież Franciszek.
Podczas peregrynacji figury – także w nowohuckiej parafii Matki Bożej Pocieszenia, w której pracują księża pallotyni – wierni modlą się m.in. słowami modlitwy ułożonej przez papieża Leona XIII, wyrzekając się złych duchów i prosząc o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała. Ważną częścią uroczystości jest przyjęcie szkaplerza (ustanowionego również przez Leona XIII) i oddanie się pod opiekę św. Michała Archanioła. W Polsce nosi go już ok. 35 tys. osób.