Imię wybitnego pallotyna przyjęła biblioteka w podkrakowskich Sułkowicach.
Ks. Józef Sadzik (1933-1980), założyciel Editions du Dialogue i Centre du Dialogue w Paryżu, wydawca serii "Znaki Czasu" złożonej z dzieł największych teologów i filozofów epoki posoborowej oraz dzieł polskich emigrantów politycznych, przyjaciel Czesława Miłosza, inspirator i współtwórca jego przekładów biblijnych, urodził się i jest pochowany w tej miejscowości.
Na uroczystości nadania imienia do Sułkowic przybyli z Paryża superior Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. dr Aleksander Pietrzyk, przełożony pallotyńskiej prowincji warszawskiej Chrystusa Króla w Warszawie ks. Józef Lasak, księża pallotyni z Collegium Marianum w Wadowicach, gdzie ks. Józef Sadzik rozpoczynał swoją pallotyńska drogę, oraz przedstawiciele środowisk samorządowych i kulturalnych gminy Sułkowice i powiatu myślenickiego.
Po złożeniu kwiatów na grobie ks. Sadzika przez delegację Urzędu Miejskiego w Sułkowicach i biblioteki goście duchowni wraz z księżmi parafii sułkowickiej i księżmi krajanami odprawili Mszę św. w kościele parafialnym. W homilii ks. Pietrzyk podzielił się wspomnieniami związanymi z ks. Sadzikiem i działalnością wydawnictwa Editions du Dialogue oraz ośrodka spotkań polskiej emigracji intelektualnej w Paryżu - Centre du Dialogue i przybliżył atmosferę lat 60. i 70. XX wieku w Kościele i w Polsce. Podczas celebracji Eucharystii śpiewał chór "Appasionata" z Sułkowic.
Po Mszy św., goście uroczystości spotkali się w tzw. Starej Szkole na sułkowickim rynku, do której uczęszczał ks. Józef Sadzik, a w której obecnie mieszczą się biblioteka i Izba Tradycji. Tam, po krótkich wystąpieniach okolicznościowych i wymianie podarunków, odsłonięta została tablica pamiątkowa, a ks. Pietrzyk poświęcił bibliotekę i pobłogosławił jej czytelnikom. Następnie goście zwiedzili wystawę złożoną z pamiątek po ks. Sadziku, przechowanych przez rodzinę i przyjaciół z Sułkowic. Wśród eksponatów są m.in. zeszyty szkolne ucznia Sadzika z lat 1946-1948.
Gdyby ks. Sadzik żył, miałby w tym roku 80 lat. Jest to też rok jubileuszu 40-lecia założenia Centre du Dialogue. Tym wydarzeniom poświęcona została prezentacja multimedialna, która będzie także pokazywana uczniom szkół gminy i powiatu.
Uroczystość zakończyły poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Gospodyń w Sułkowicach oraz długie rozmowy, m.in. o przyszłości Nagrody im. ks. Sadzika oraz współpracy z pallotyńskimi mediami we Francji dla upamiętnienia dokonań i dziedzictwa duchowego tego wybitnego patrona.