Nowy numer 20/2024 Archiwum

Dziewczęce kolędy

Chór "Puellae Orantes" z Tarnowa zaśpiewa w Krakowie z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego "Airis".

6 stycznia o godz. 19.30 w krakowskiej bazylice Mariackiej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa i Kwartetu Smyczkowego „Airis” pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty.

- Na repertuar koncertu złożą się utwory skomponowane i zaaranżowane dla chóru „Puellae Orantes”. Będą to tradycyjne kolędy w opracowaniu warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza na chór żeński a cappella oraz suita „Dziecię Narodzone” Miłosza Bembinowa na chór żeński i kwartet smyczkowy, składająca się z 10 pastorałek – wyjaśnił ks. Pachota.

Oba zespoły muzyczne nagrały te utwory na płyty CD i DVD „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”.  W 2012 roku nagrodzono je statuetką „Fryderyka”. Ze względu na wysoką sprzedaż, płyta CD otrzymała tytuł Złotej Płyty, zaś DVD - Platynowej Płyty.

- Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” jest najbardziej utytułowanym chórem młodzieżowym w Polsce. Jest laureatem 23 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, trzykrotnie pretendował do grand prix międzynarodowych konkursów chóralnych - w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum. Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Chór wydał 8 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody „Fryderyk”, a jedna z nich otrzymała tę statuetkę - poinformował ks. W. Pachota.

Wstęp na koncert, któremu patronuje medialnie krakowski GN, jest wolny. Słuchacze będą mogli kupić płyty chóru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy