GN 24/2018 Archiwum

Za miasto i pokój

W sylwestrową noc w bazylice oo. franciszkanów w Krakowie bp Jan Szkodoń przewodniczył pierwszej Mszy św. w nowym roku.

– Tradycja odprawiania Mszy o północy jest stara, gdyż sięga lat 60. ubiegłego stulecia – mówi o. Jan M. Szewek OFMConv, rzecznik prasowy franciszkańskiej prowincji.

Studenci z duszpasterstwa akademickiego przy bazylice św. Franciszka organizowali sylwestra w jednej z sal klasztoru. O północy przerywano jednak zabawę, aby wziąć udział w Eucharystii. Po niej z uczestnikami zabawy spotykał się na chwilę ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Choć zabawy już nie są organizowane w klasztorze, tradycja nocnej Eucharystii pozostała do dzisiaj.

Msza św. w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia odprawiana jest w intencji miasta Kraków oraz pokoju na świecie (pierwszy dzień nowego roku w 1968 r. został ogłoszony przez Pawła VI Światowym Dniem Pokoju).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma