Nowy numer 24/2018 Archiwum

Top bez zmian

W Krakowie w 2013 roku urodziło się prawie 17 tys. dzieci. Wśród nich najwięcej było Zuzann i Jakubów.

Jak wynika z informacji Urzędu Miasta Krakowa, w stolicy Małopolski na świat przyszło 16 589 dzieci. Więcej było chłopców niż dziewczynek. Największą popularnością cieszyły się imiona Zuzanna i Julia wśród dziewczynek oraz Jakub i Jan wśród chłopców.

To nieco inny wynik niż w skali kraju. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w Polsce najpopularniejszym imieniem nadawanym dziewczynkom była bowiem Lena (w Krakowie na 3. miejscu). Po raz pierwszy wyprzedziła ona niepokonaną przez 10 lat Julię.

Mniej zamieszania jest z imionami chłopców – w skali kraju, tak jak w Krakowie, liderem rankingu pozostaje Jakub.

Innymi popularnymi w Krakowie imionami były: Aleksandra, Zofia, Hanna, Maja, Emilia, Natalia i Alicja, a w przypadku chłopców - Kacper, Antoni, Filip, Szymon, Michał, Adam, Franciszek i Mikołaj.

Z całościowej analizy przygotowanej przez MSW wynika, że lista najpopularniejszych imion nie zmieniła się w ciągu ostatnich 10 lat. Dochodzi na niej jedynie do drobnych zmian w kolejności, ale pierwsze kilka miejsc to wciąż ten sam zestaw.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma