Nowy numer 8/2021 Archiwum

Boże Narodzenie na ludowo

Na szkle i w rzeźbie – takie formy plastyczne wybrali artyści z Chabówki, by opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. Ich prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce.

Podczas wernisażu Joanna Lelek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce, podziękowała wszystkim artystom za udostępnienie prac. - Rozpoczynamy nasze tegoroczne ekspozycje z bardzo ciekawymi pracami, wśród których są niespotykane interpretacje znanych świątecznych tematów - mówiła J. Lelek.

Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niektórzy z nich należą do Stowarzyszenia „Alternatywa Chabówka”. - Zależy nam na promowaniu miejscowości, naszej kultury, zwyczajów - mówi Alicja Sokołowska, której prace można oglądać w rabczańskim MOK-u.

Wernisaż wystawy uświetnił chór oraz członkowie zespołu „Perełki” z Chabówki, którzy zaśpiewali kolędy, a także pieśni bożonarodzeniowe własnego autorstwa.

Dyrektor Joanna Lelek zaprasza wszystkich do korzystania z bogatej oferty rabczańskiego MOK w 2014 r. - Za chwilę będziemy gościć polskich i zagranicznych szachistów. W lutym zapraszamy na 22. Ogólnopolski Konkurs Poezji Miłosnej związanej z Walentynkami. Cały czas organizowane są też zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku - wymienia dyrektor MOK. Ciekawie zapowiada się także tegoroczne lato, w trakcie którego MOK zorganizuje drugą wystawę plenerową w rabczańskim amfiteatrze. - Pokażemy florę, faunę i krajobraz Gorczańskiego Parku Narodowego - zapowiada pani dyrektor.

MOK przygotowuje również obchody Dnia Dziecka w Rabce. Swój występ potwierdził już Kamil Bednarek. - Trwają jeszcze rozmowy z innymi gwiazdami estrady, ale nie chcę na razie zdradzać żadnych szczegółów, dopóki nie zamkniemy wszystkich formalności - mówi J. Lelek.

W poprzednich latach w Rabce mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się ze m.in. z koncertu Andrzeja „Piaska” Piasecznego, który gościł w uzdrowisku w ramach „Lata z radiem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama