Nowy numer 24/2018 Archiwum

ŚDM w Krakowie - będzie rekord?

Na Światowe Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku może przyjechać rekordowa liczba pielgrzymów z całego świata.

Podczas konferencji prasowej oficjalnie zapowiadającej konkursy na logotyp oraz hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku bp Damian Muskus, kierujący pracami komitetu organizacyjnego spotkania, poinformował także, że 15 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli komitetu z władzami miasta i regionu – prezydentem Krakowa, marszałkiem województwa małopolskiego oraz wojewodą małopolskim. Jak mówił, podczas spotkania dyskutowano m.in. o planowym miejscu głównego spotkania ojca świętego z młodzieżą. Jak przyznał bp Muskus, wśród propozycji pojawiło się nowe miejsce, o którym do tej pory nie było mowy. Nie zdradził jednak, o jaki konkretnie obszar chodzi. Najważniejszym kryterium wyboru pozostaje jednak zapewnienie bezpieczeństwa (odpowiedniej przestrzeni, dróg ewakuacyjnych) milionom uczestników ŚDM.

– Zwykle oficjalnie rejestruje się ok. 0,5 mln osób. Przyjmuje się, że to około jednej czwartej rzeczywistej liczby uczestników – tłumaczył. Zaznaczył jednak, że Kraków już teraz staje się coraz bardziej znanym miejscem pielgrzymek, a jego popularność jeszcze wzrośnie po kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Dodatkowo Światowe Dni Młodzieży organizowane właśnie w Polsce mogą stać się doskonałą okazją, by na spotkanie licznie przybyła młodzież z Europy Wschodniej. – Nie byłbym zaskoczony, gdybyśmy pobili wszelkie rekordy, jeśli chodzi o liczbę uczestników – mówił bp Muskus.

Do tej pory największym spotkaniem młodzieży były ŚDM w Manili, stolicy Filipin, w których wzięło udział ok. 4 mln osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • ksadamkaczor64
  15.01.2014 13:08

  Drodzy Internauci posiadający konto na Facebooku,

  gorąco zachęcam Was, zaproście wszystkich Waszych znajomych z fb do polubienia "Gość Niedzielny". Myślę, że warto byśmy postawili sobie za cel to, by na kanonizację Jana Pawła II wszyscy mogli zobaczyć, że "Gość Niedzielny" lubi 60 000 osób. Dlaczego taki cel? Uważam, że Gość Niedzielny bardzo aktywnie i owocnie wypełnia testament Jana Pawła II. Niech więc korzysta z niego jak najwięcej ludzi.

  Ks Adam Kaczor

  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma