GN 24/2018 Archiwum

Zabierzowskie kolędowanie

Po raz 14. odbędzie się Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Koncert konkursowy, któremu patronuje krakowska redakcja GN, rozpocznie się w sobotę 18 stycznia o godz. 15.30, w sali zabierzowskiego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów (ul. Szkolna 2).

- Pierwotnie nasz konkurs miał mieć charakter tylko parafialny. Jednakże z biegiem lat zaczął się cieszyć coraz większym zainteresowaniem nie tylko naszych parafian, ale i sąsiednich miejscowości, a następnie okolicznych gmin. Obecnie ma już faktycznie zasięg wojewódzki - powiedział współorganizator imprezy Maciej Jerzy Rajpolt.  

- Napłynęło 40 konkursowych zgłoszeń z takich miejscowości spoza terenu gminy Zabierzów, jak: Kraków, Krzeszowice, Nowy Targ, Biały Kościół, Miechów, Skomielna Biała, Nowa Góra, Ludźmierz, Sanka. Wsparcie uzyskujemy nie tylko od władz samorządowych, ale również od okolicznych przedsiębiorców. W tym roku udało się nam zainteresować ideą konkursu Kraków Airport - dodał M.J. Rajpolt.

Zabierzowski konkurs jest zawsze bardzo atrakcyjny dla słuchaczy, gdyż zróżnicowany jest nie tylko repertuar kolędowy, lecz także wiek oraz liczba wykonawców. - Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy wiekowe. Każdy z nich wykona jedną kolędę, a w przypadku zespołów mają zaprezentować dwie. W przerwie konkursu, w czasie obrad jury, zostaną przedstawione jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zabierzowie, opracowane i przygotowane przez katechetkę s. Agnieszkę. Po ich występach zostaną ogłoszone wyniki, a laureaci będą mieli sposobność ponownego występu - zapowiada M.J. Rajpolt..

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma