Nowy numer 20/2024 Archiwum

Rodzina. Dobra marka.

Krakowski Instytut Rozwoju Społecznego i Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania zapraszają na konferencję rodzinną, która odbędzie się 26 stycznia w Akademii Ignatianum.

Czy wychowanie dzieci i młodzieży to sprawa państwa czy rodziców? Kto o tym wychowaniu decyduje i kto ma rację w sporze o gender? Czy Konstytucja wystarczy, by ochronić rodzinę? Jak pomagać dzieciom w dojrzewaniu do miłości?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci i uczestnicy konferencji rodzinnej „Czy rodzice decydują”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16 w auli wykładowej Akademii Ignatianum (ul. Kopernika 26).

– Konferencje na temat rodziny i wychowania będą się odbywać w różnych częściach Polski – w najbliższych miesiącach w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Gliwicach i Radomiu, a obywatelski projekt rozpoczynamy w Krakowie i to z mocnym udziałem całych rodzin z dziećmi – mówią Jacek Gazda ze Stowarzyszenia Chrześcijańskich Dzieł Wychowania i Wojciech M. Słonina z Instytutu Rozwoju Społecznego, organizatorzy spotkania.

Podczas konferencji wykłady przedstawią: prof. dr hab. Franciszek Adamski, socjolog i pedagog społeczny, nestor polskiej pedagogiki, dr Piotr Mostowik, prawnik, znawca międzynarodowego prawa rodzinnego oraz dr Marek Babik, pedagog i ekspert w zakresie edukacji seksualnej. Zaplanowano także dyskusję panelową, poczęstunek (udział w konferencji jest bezpłatny, mile widziany będzie jednak wkład własny w postaci czegoś „na ząb”) oraz koncert zespołu dziecięcego i wspólne śpiewanie pod hasłem „Rodzina = dobra marka”. 

Chętni do udziału w konferencji mogą zgłaszać się wysyłając e-mail pod adres biuro@schdw.org.pl (szczegółowe informacje na temat zgłoszenia można znaleźć na stronie www.rodzicedecyduja.pl.tl. Gdyby okazało się, że zgłoszeń będzie więcej niż miejsc (ok. 250 osób), niebawem zostanie zorganizowana druga konferencja w Krakowie. W trakcie wystąpień i dyskusji dzieci będą miały zapewniamy opiekę i zabawę w osobnych salach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy