Nowy numer 20/2024 Archiwum

Remont ulicy Mogilskiej

1 lutego rozpoczęła się przebudowa jednej z najważniejszych ulic miasta. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i mieszkańców tej części Krakowa czekają poważne utrudnienia.

Najgorzej będzie tradycyjnie w pierwszych dniach remontu. Krakowska policja zapewnia, że postara się maksymalnie upłynnić ruch i apeluje do kierowców, by w miarę możliwości omijali odcinek od Ronda Mogilskiego do Ronda Czyżyńskiego i korzystali z wyznaczonego objazdu ulicami: Brodowicza, Olszyny, Młyńską, Bora-Komorowskiego, Stella-Sawickiego do ronda Czyżyńskiego lub dalszy: przez most Kotlarski i ul. Nowohucką.

Potężnych korków należy się jednak spodziewać na al. Powstania Warszawskiego i na al. Pokoju. Na przebudowywanej ul. Mogilskiej ma pozostać po jednym przejezdnym pasie ruchu, ale pierwszeństwo, rzecz jasna, będzie tam miała komunikacja zbiorowa.  

Podczas remontu, do końca kwietnia ma być wykonane włączenie do al. Jana Pawła II brakującego odcinka ul. Lema, czyli dojazdu do hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Do sierpnia mają się też skończyć prace do ronda Czyżyńskiego. Wtedy dojeżdżałyby do niego tramwaje. Uruchomienie zmodernizowanej linii do placu Centralnego powinno nastąpić za około rok.

Koszt przebudowy linii tramwajowej od ronda Mogilskiego do placu Centralnego wyniesie 143 mln zł , a 59 proc. tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych. W ramach inwestycji powstaną nowe torowiska, przystanki, chodniki, zieleńce, ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną jezdnie na ul. Mogilskiej.

W związku z remontem od 1 lutego do odwołania obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy dla kilku linii tramwajowych i autobusowych. Tramwaje nie będą jeździły na trasie od Ronda Mogilskiego do placu Centralnego). Warto się z nim zapoznać.

Tramwaje:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy