Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wizyta ad limina pod znakiem ŚDM

Jednym z ważnych tematów, omawianych podczas wizyty polskich biskupów w Watykanie, są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Bp Damian Muskus podkreśla, że ŚDM pojawiają się niemal we wszystkich rozmowach, jakie prowadzą polscy biskupi w ramach wizyty ad limina apostolorum.

– Prośbę o dobre przygotowanie Światowych Dni Młodzieży skierował do polskich biskupów sam papież Franciszek, który w poniedziałkowe południe przyjął 21-osobową grupę hierarchów z metropolii warszawskiej, krakowskiej oraz ordynariatu polowego – wyjaśnia koordynator prac komitetu organizacyjnego ŚDM w Krakowie.

– Podczas trwającego prawie 1,5 godziny spotkania ojciec święty wysłuchał informacji o jasnych stronach posługi duszpasterskiej Kościoła w Polsce oraz o trudnościach, które niesie ze sobą zmieniająca się rzeczywistość – relacjonuje bp Muskus. – Z wielką życzliwością dzielił się on swoimi doświadczeniami posługi duszpasterskiej, zachęcając polskich biskupów do umiejętnego łączenia nauczania z osobistym świadectwem wiary.

Podkreśla on także, że spotkanie z papieżem wywarło na polskich biskupach wielkie wrażenie. – Pozwolę sobie na stwierdzenie, że niezwykle życzliwe papieżowi Franciszkowi światowe media mimo wszystko "falsyfikują" jego obraz. Nie są bowiem w stanie oddać w całej pełni jego autentycznej pokory, szczerej radości i przepełniającego go Bożego Ducha – mówi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma