Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Na kawę? Do teatru!

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na kolejne przedstawienia z cyklu „Niedziele dla Tańca” w Teatrze Ludowym.

Już za tydzień, 16 lutego o godz. 17, widzowie, którzy zasiądą w Teatrze Ludowym, powinni (w wyobraźni) zaparzyć dobrą kawę, zamknąć oczy, delektować się jej smakiem, zapachem i... zobaczyć ożywiony, roztańczony serwis do kawy! Na scenie pojawi się też miłośniczka aromatycznego, kawowego trunku – Liza Turek, czyli właścicielka kawiarni oraz urocze dzieci występujące w roli Ziarenek Kawy (w tej roli uczennice Zespołu Baletowego Relevē z Młodzieżowego Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie). Wszystko to zostanie wpisane w szereg zabawnych sytuacji w konwencji barokowych baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. To prawdziwa uczta dla smakoszy sztuki!

Spektakl „Balet o kawie” został przygotowany w oparciu o muzykę Jana Sebastiana Bacha (wybór ze „Suit Orkiestrowych” nr 1, 2, 3, 4; „Aria Lizy”, „Aria Schlendriana” (ojca Lizy), „Finał” z „Kantaty o kawie”)
Z kolei za miesiąc, 16 marca o godz. 17, balet zaprosi wszystkich na średniowieczny dwór, na którym żyła młodziutka królowa Jadwiga. W „Legendzie o Królowej Jadwidze” patronka Polski przedstawiona jest jako osoba pełna miłosnych emocji, rozterek i uczuć, a zarazem kobieta odważna, odpowiedzialna i dalekowzroczna. Spektakl został opracowany na podstawie barwnego tekstu Lucjana Rydla opowiadającego o życiu niezwykłej świętej.

Roztańczone Ziarenka Kawy, czyli uczennice Zespołu Baletowego Relevē z MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie   Roztańczone Ziarenka Kawy, czyli uczennice Zespołu Baletowego Relevē z MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie Miłosz Kluba /GN – Przedstawienia z różnych epok w uniwersalnej i żartobliwej formule, gwarantującej świetną zabawę, to znakomita propozycja na ciekawe i rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia. Nasz cykl to wielka gratka dla miłośników teatru, baletu, pantomimy i tańca! – zachęca Romana Agnel, dyrektor Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

Bilety na wszystkie spektakle cyklu „Niedziele dla Tańca – Balet Dworski Cracovia Danza w Teatrze Ludowym” w cenie 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) można kupić w kasach biletowych teatru (os. Teatralne 34, tel. 12 680 21 16; Rynek Główny 1, tel. 12 421 50 16) oraz w biurze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” (pl. Na Groblach 7, tel. 12 421 08 36, kom. 604 969 775, e-mail: cracoviadanza@cracoviadanza.pl, promocja@cracoviadanza.pl).

Organizatorem przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął prezydent miasta Jacek Majchrowski, jest Balet Dworski "Cracovia Danza" – Miejska Instytucja Kultury w Krakowie, a współorganizatorami – Fundacja "Ardente Sole" i Teatr Ludowy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.cracoviadanza.pl w zakładce „Niedziele dla Tańca” oraz na www.ludowy.pl w zakładce „Repertuar”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma