Nowy numer 30/2021 Archiwum

Jose Torres dla artystów

Anna Dymna zaprasza na 6. charytatywny koncert "Kocham, więc jestem".

– Są w Krakowie artyści, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej i natychmiast trzeba im pomóc. Najlepiej w okolicach święta miłości, bo miłość jest największą siłą człowieka. Spotkaniem pod hasłem „Kocham, więc jestem” udowadniamy, że to nie są słowa na wyrost – mówi słynąca z gorącego dla wszystkich potrzebujących serca Anna Dymna, która jak nikt inny potrafi gromadzić wokół siebie chętnych do pomocy ludzi.

Tym razem dla dwojga krakowskich artystów – Henryka Majcherka oraz Władysława Kamejszo i jego żony Jolanty – 16 lutego w Filharmonii Krakowskiej charytatywnie wystąpią Jose Torres z zespołem, a także Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Teresy Majki-Pacanek.

Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja piór i zegarków podarowanych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przez polityków, duchownych, pisarzy. Wylicytować będzie więc można pióra podarowane m.in. przez wicepremier Elżbietę Bieńkowską, premiera Donalda Tuska czy ks. Jerzego Bryłę oraz zegarki należące do Jonathana Carrolla, kard. Stanisława Dziwisza czy modelki Anji Rubik. Wśród obecnych na koncercie rozlosowane zostanie specjalne pióro przekazane przez Annę Dymną, której w prowadzeniu licytacji towarzyszyć będzie Bronisław Maj.

Jose Torres dla artystów   Pióro ks. Jerzego Bryły Archiwum Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" Henryk Majcherek to emerytowany aktor, ostatni raz na scenie występował w 2002 roku w Katowicach. Cierpi na zwyrodnienie stawów kolanowych i leczy się kardiologicznie. W 2004 r. przeszedł udar mózgu, a 9 lat później zdiagnozowano u niego padaczkę. Ma problemy z poruszaniem się. Większość dnia spędza w pozycji leżącej lub siedzącej. Pilnie potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i codzienne życie.

Władysław Kamejszo, z wykształcenia skrzypek, przez 24 lata pracował w Chórze Polskiego Radia. Kilka lat temu zachorował na odkleszczowe zapalenie mózgu. W wyniku choroby jest niesprawny fizycznie. Ma kłopoty neurologiczne i trudności z poruszaniem się. Jego żona również zmaga się z chorobą. Mieszkają w trudnych warunkach i potrzebują wsparcia.

Koncert w Filharmonii Krakowskiej rozpocznie się o godz. 17. Cegiełki wstępu w cenie 40 zł można kupić w kasie filharmonii (ul. Zwierzyniecka 1).

Jose Torres dla artystów   Pióro Elżbiety Bieńkowskiej Archiwum Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" Jose Torres dla artystów   Zegarek modelki Anji Rubik Archiwum Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" Jose Torres dla artystów   Zegarek Jonathana Carrolla Archiwum Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama