Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmiany w krakowskiej Policji

Z funkcji komendanta miejskiego zrezygnował mł. insp. Wadim Dyba.

Prośba o zwolnienie z zajmowanego stanowiska uzasadniona względami osobistymi została przyjęta przez komendanta wojewódzkiego.

W. Dyba w policji służy od 1991 roku. Przed objęciem stanowiska w Krakowie był komendantem komisariatu w Niepołomicach.

– Mając na uwadze zachowanie ciągłości zarządzania garnizonem krakowskim Małopolski Komendant Wojewódzki Policji zdecydował powołać na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie insp. Andrzeja Płatka – informuje podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

A. Płatek do tej pory pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu.

Nowy komendant miejski będzie dowodził garnizonem tworzonym przez 2088 funcjonariuszy i 272 pracowników cywilnych. W 2013 roku do służby przyjęto 205 nowych policjantów oraz zatrudniono 34 pracowników cywilnych, 211 funkcjonariuszy przeszło przeszkolenie podstawowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma