Nowy numer 24/2021 Archiwum

Myślenice zagrają dla Mateuszka i Kacperka

16 lutego w myślenickiej hali sportowej na Zarabiu odbędzie się finałowa część IV Piłkarskiego Turnieju Charytatywnego. Warto przyjść!

Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie skomplikowanej wady serca Mateuszka Chrobaka i Kacpra Raka. Organizatorami są trenerzy Szkółki Piłkarskiej Orliki Myślenice oraz Szkoła Tańca "Samba".

– W tym roku gramy (piłka nożna), ale i tańczymy dla Mateuszka i Kacperka, chłopców z wadami serca, którzy potrzebują pieniędzy na leczenie. Chcemy połączyć to, co lubimy robić z czymś pożytecznym. Zamiast tracić czas na bezcelowe oglądanie telewizji czy surfowanie po internecie, można przyjść i zrobić coś naprawdę wartościowego – mówi współorganizator turnieju Kamil Ostrowski.

Podczas imprezy od rana rozgrywane będą mecze piłki nożnej, które zwieńczy finał o godz. 16. Następnie prowadzona będzie licytacja pamiątek oraz gadżetów sportowych i tanecznych. Oprócz tego, odbędzie się Maraton Zumby z udziałem uznanych instruktorów tańca. Każdy gość będzie mógł spróbować swoich sił i wziąć udział w zabawie tanecznej. Wiele atrakcji czeka również na najmłodszych. Najważniejszym punktem jest zbiórka pieniędzy, która będzie trwać przez całą niedzielę. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie skomplikowanej wady serca Mateuszka Chrobaka oraz na kolejną kosztowną operację serca Kacperka Raka.

– Zachęcam do udziału wszystkich, którzy chcą pomóc. Nawet jeśli ktoś nie lubi piłki nożnej, a taniec zna tylko z telewizyjnego show, warto przyjść i wesprzeć chłopców, każda złotówka jest na wagę złota – dodaje K. Ostrowski.

Wstęp wolny lub dowolny dar serca.

To już czwarta edycja Piłkarskiego Turnieju Charytatywnego. Dwie pierwsze to był mecz Orła Myślenice połączony z licytacją przedmiotów, podczas której zbierano pieniądze na operacje dla Mateuszka. Kolejna, trzecia edycja wzbogacona została o Maraton Zumby. Tak będzie i w tym roku. W poprzednich edycjach udało się zebrać od 10 do 15 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama