Nowy numer 30/2021 Archiwum

Powołaniowa reaktywacja

W najbliższą niedzielę 23 lutego w Mszanie Dolnej zagra zespół Zgromadzenia Księży Misjonarzy "Kapela.N Reaktywacja".

Podczas koncertu "Chwała Boża na maxa" nie zabraknie rockowego pazura, a także nutek muzyki reggae. Początek koncertu o godz. 16 w kościele św. Michała Archanioła.

Koncert poprzedzi czuwanie modlitewne o rozeznanie i wypełnienie powołania, prowadzone przez Grupę Młodzieżowo-Powołaniową podczas Nabożeństwa Światła w sobotę o godz. 19.

"Kapela.N Reaktywacja" to kontynuacja powstałego 30 lat temu kleryckiego zespołu, działającego w seminarium misjonarskim na Stradomiu w Krakowie. Grupa, pod początkową nazwą "Lazaryści", zaprzestała swojej działalności, by po 12 latach wrócić pod nazwą "Kapela.N".

– Nazwa pochodzi od słowa "kapelan", sugeruje skład zespołu, czyli głównie nas, księży. Zespół reaktywowano rok temu, dlatego obecnie funkcjonuje pod nową nazwą "Kapela.N Reaktywacja" – wyjaśnia ks. Andrzej Gieroń, lider zespołu.

Obecnie zespół tworzy czterech księży. Oprócz ks. Andrzeja, odpowiedzialnego za wokal oraz gitarę solową, są to ks. Piotr (wokal), ks. Jacek (gitara basowa) i ks. Paweł (perkusja) oraz gościnnie młodzież z liceum ogólnokształcącego w Piekarach koło Krakowa.

"Kapela.N Reaktywacja" zagrał w ciągu minionego roku 10 koncertów, w planach ma również wydanie własnej płyty.

Zespół to jednak tylko część działalności prowadzonej przez księży. Główną organizacją, którą tworzą wraz z młodzieżą, jest Grupa Młodzieżowo-Powołaniowa zajmująca się pomocą w  rozeznaniu i wypełnieniu powołania. Ks. Andrzej, który jest promotorem powołań, prowadzi liczne rekolekcje na ten temat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama