Nowy numer 23/2023 Archiwum

Grota solna czeka!

Hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia - to oferta Parafialnej Stacji Opieki Medycznej "Totus Tuus" przy parafii bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.

– Stacja wciela w życie słowa naszego patrona, błogosławionego Jana Pawła II, że "człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" – mówi ks. Jan Karlak, proboszcz parafii. – Najlepsza i najbardziej skuteczniejsza pomoc potrzebującemu człowiekowi od początku przyświecała temu przedsięwzięciu, które z Bożą pomocą właśnie rozpoczęło działalność – dodaje.

Pomoc w stacji będzie udzielana na skierowanie lekarskie – od przyszłego roku w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a w tym roku dzięki niewielkim opłatom, które mają pozwolić pokryć koszty działalności stacji. Jedynie grota solna jest przedsięwzięciem komercyjnym, choć i tutaj ceny są niewielkie w porównaniu z jej klasą. Na chętnych czeka tu wysokiej jakości solanka jodowana z Bochni i sól z Morza Martwego.

Czterdziestopięciominutowe seanse przy relaksującej muzyce i łagodnie zmieniającym się kolorowym świetle znakomicie wpłyną na osoby z chorobami górnych dróg oddechowych, tarczycy i krążenia, z problemami dermatologicznymi, czy też na osoby zdrowe, ale narażone na stres, zmęczenie, depresje, również na przedstawicieli zawodów związanych z szybkim podejmowaniem decyzji.

Pojedynczy seans kosztuje 12 zł (6 zł dla dzieci w wieku 3-12 lat), można też wykupić karnet kosztujący 50 zł (ulgowy 25 zł) na 5 seansów, 95 zł (ulgowy 50 zł) na 10 seansów, lub 190 zł (ulgowy 90 zł) na 20 seansów. Przewidziane są również karnety rodzinne. Szczegółowe informacje i zapisy na seanse prowadzone są pod numerem 722 030 200 od godz. 10 do 17.

Stacja powstała w bezpłatnie użyczonym przez nowotarski samorząd budynku dawnej kotłowni przy os. Witosa. Obecnie pod okiem dwóch wykwalifikowanych i doświadczonych rehabilitantów można tam skorzystać z szerokiego wachlarza świadczeń.

Nowotarska parafia jako pierwsza w archidiecezji krakowskiej otrzymała patronat bł. Jana Pawła II. Parafia jest znana w mediach ogólnopolskich i międzynarodowych ze sposobu ogrzewania kościoła – jest to ogrzewanie pasywne. W swoim duszpasterstwie parafia dba także o dzieci i młodzież prowadząc – pod opieką wykwalifikowanych pedagogów – od poniedziałku do piątku zajęcia świetlicowe.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast