Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Startuje Akademia Górska

Rusza zimowa edycja Akademii Górskiej. Tym razem możecie spróbować zimowych aktywności pod okiem górskich autorytetów!

Pierwsza, letnia edycja akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. W kwietniu odbędzie się edycja zimowa.

Projekt ma promować bezpieczeństwo w górach i świadomą, mądrą turystykę. Pomóc mają w tym warsztaty prowadzone przez osoby związane z górami od wielu lat – ratowników TOPR i przewodników Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. W akademii może wziąć udział każdy, kto interesuje się zimową górską turystyką, wspinaczką, narciarstwem wysokogórskim, sportami outdoorowymi i "freeride".

Dodatkowo odbędą się też warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się zimą po górach, podstaw lawinoznawstwa, ratownictwa partnerskiego, aklimatyzacji, nawigacji, asekuracji, wspinaczki lodowej. Na mocny początek Krzysztof Wielicki w towarzystwie międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego PSPW poprowadzi szkolenie "Wstęp do turystyki wysokogórskiej". Odbędzie się ono w rejonie Kasprowego Wierchu.

Zimowa Akademia Górska odbędzie się 12 i 13 kwietnia w rejonie Kasprowego Wierchu i Hali Gąsienicowej. Szczegółowy program można znaleźć na: www.akademia-gorska.pl. Na zajęcia można zgłosić się on-line, przez stronę: www.akademia-gorska.pl, zakładka "Zapisz się".

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Spotkania z Filmem Górskim", a partnerami – m.in. Tatrzański Park Narodowy, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich oraz TOPR i PKL.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma