GN 2/2021 Archiwum

Dla czekających na dziecko

Trwają zapisy na Wielkopostny Dzień Skupienia Małżeństw Niepłodnych.

– Zapraszamy do spotkania z Jezusem Ukrzyżowanym w Eucharystii, w ciszy adoracji i w rozważaniach Drogi Krzyżowej. On napełni serca pokojem płynącym ze Słowa, a my chcemy razem modlić się, z tej modlitwy czerpać siłę i w jedności serc prosić o potomstwo. Niech pustynie naszej niewiary zostaną użyźnione, a ziarno wyda dobry plon – mówią organizatorzy, czyli małżeństwa należące do krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw działającego od kilku lat przy klasztorze ss. nazaretanek (ul. Nazaretańska 1).

To właśnie tam w sobotę 8 marca odbędzie się tradycyjne już, wielkopostne spotkanie, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę małżeństw zmagających się z problemem niepłodności – zarówno z archidiecezji krakowskiej, jak i innych części Polski, a nawet zza granicy (ze Słowacji). Dzień skupienia, który pod hasłem „Wierzę?!” poprowadzi ks. Grzegorz Suchodolski, rozpocznie się o godz. 9. Oprócz konferencji w planie są także Droga Krzyżowa z osobistymi rozważaniami i świadectwami małżonków, nabożeństwo pokutne i małżeński rachunek sumienia a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie, będzie również okazja do spowiedzi i rozmowy z kapłanem, czas dzielenia się doświadczeniami i czas na posiłek. Najważniejszym punktem dnia będzie Msza św. z prośbami o dar potomstwa, a także z uwielbieniem i dziękczynieniem za dzieci, które w duszpasterstwie już przyszły na świat. A wymodlonych tu maleństw i świadectw, że to, co po ludzku niemożliwe (bo lekarz powiedział np. że sytuacja jest tak beznadziejna, że nie pomoże nic, a tak naprawdę nie postawił nawet diagnozy) z Bożą pomocą staje się realne, każdym miesiącem i rokiem przybywa…

Każde z tych świadectw zamieszczonych na stronie duszpasterstwa (www.abrahamisara.pl) porusza i daje nadzieję. Tak, jak historia Agnieszki i Sebastiana, którzy doświadczyli, jak wielką moc ma ufna modlitwa i zawierzenie Jezusowi wszystkich spraw. W duszpasterstwie pojawili się w listopadzie 2012 r., bo chcieli pogłębić swoją wiarę i dialog z Bogiem, szukali też wsparcia w swojej drodze do rodzicielstwa. Czuli, że ich starania nie wystarczą, by poczęło się upragnione dziecko, że Jezus chce ich zaprosić do udziału w tej wielkiej tajemnicy. Chcieli również dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest naprotechnologia. Ucieszyli się, gdy podczas comiesięcznej Mszy św. s. Lidia poprosiła o ich imiona, by włączyć je do nowenny z prośbą o łaski Boże i upragnione potomstwo. Potem uczestniczyli też w Adwentowych Dniach Skupienia i jednocześnie przygotowywali się do wyjazdu do Rzymu, na spotkanie Taize. Myśleli, że pojadą prosić o dar rodzicielstwa. W ostatniej chwili okazało się, że jadą… z dziękczynieniem w sercu. Agnieszka była w ciąży!

Szczegółowe informacje na temat Wielkopostnego Dnia Skupienia (plan, opłaty, informacje o noclegu), formularz zgłoszeń oraz skrzynkę intencji można znaleźć na www.abrahamisara.pl.

Warto dodać, że rusza właśnie Ogólnopolski Telefon Wsparcia Niepłodnych Małżeństw (o inicjatywie pisaliśmy w numerze 46/2013 „Gościa Krakowskiego”). Pod numerem 881 206 661 we wtorki i środy od godz. 20 do 22 dyżurować będą przeszkoleni wolontariusze, którzy doświadczyli lub doświadczają niepłodności. Telefon nie jest specjalistyczną pomocą psychologiczną, medyczną, prawną, czy duchową. Ma natomiast (w oparciu o etykę katolicką) służyć wymianie doświadczeń, być źródłem informacji dotyczących ośrodków leczenia i pomocy małżeństwom niepłodnym, a wolontariusze mają towarzyszyć osobom szukającym wsparcia. Do tematu wrócimy niebawem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama