Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziel się... procentem!

Wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Krakowskiej na Małym Rynku promowali działalność charytatywną Caritas oraz akcję przekazywania 1 proc. podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Niestraszne były im chłód i zimny wiatr. Wraz z ratownikami, z uśmiechem na twarzach, prowadzili cieszące się ogromnym zainteresowaniem szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Ustawiały się też kolejki do doradcy podatkowego, dyżur pełnili również pracownicy stacji opieki Caritas (którzy wyczerpująco opowiadali o działalności krakowskiej Caritas), a rozgrzewkę gwarantowały tańce integracyjne na płycie Małego Rynku.

W akcji chodziło głównie o przekonanie nowych osób do przekazania 1 proc. podatku na pomoc dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych – na ich leczenie i rehabilitację, pomoc w zakupie leków czy pomoc socjalną. Złotówki wspomogą także działalność ośrodków dla chorych i niepełnosprawnych, prowadzonych przez Caritas: stacji opieki zapewniających bezpłatną rehabilitację i pielęgnację, domów wczasowo-rehabilitacyjnych, ośrodków dziennego i stałego pobytu dla osób starszych oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Krakowska Caritas dziękuje wszystkim, którzy nie przestraszyli się zimna i wzięli udział w akcji: wolontariuszom odpowiedzialnym za jej przygotowanie i tym, którzy prowadzili tańce, ratownikom, pielęgniarkom ze Stacji Opieki Caritas, doradcy podatkowemu, księżom jezuitom (za pożyczenie stołów i krzeseł) oraz wszystkim, którzy odwiedzili rozstawione na Małym Rynku namioty. Więcej na: www.krakowcaritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama